top of page
Szerző képeStartup Campus

A Berlin Health Week keretében mutatkoztak be magyar digitális egészségügyi startupok

A Startup Campus Berlin és Magyarország Berlini Nagykövetségének szervezésében 5 digitális egészségügyi újításokkal foglalkozó magyar informatikai startup cég mutatkozott be a Berlin Health Week keretében.




Október 6-án vette kezdetét a Health Week konferencia, a tavalyi évben 3 milliárd euró kockázati tőkét bevonzani képes német fővárosban. A program keretében került megrendezésre a World Health Summit globális egészségügyi csúcstalálkozó.

A több mint egy hétig tartó programsorozat magyar vonatkozású hivatalos eseményét Dr. Györkös Péter nagykövet nyitotta meg, melyet követően a Stanford Egyetem kezdeményezésére létrejött SPARK Program berlini vezetője,  Prof. Dr. Craig Curtis Garner mutatta be azt a nemzetközi hálózatot, mely a világszerte praktizáló orvosok segítségével, nonprofit módon támogatja a digitális egészségügyi innovációk alkalmazásának elterjedését.

Ezt követően 5 magyar technológiai vállalkozás mutatkozott be, melyek eddig összesen 2,4M kockázati tőkét tudtak bevonzani. Esetükben a cél az, hogy az első körös magyar befektetővel közösen, egy német kockázati tőkebefektető bevonásával úgynevezett co-investmentet hajtsanak végre, mely forrással a DACH régió piacain is képesek lesznek a növekedésre.


A Startup Campus Berlin üzletfejlesztési programjában résztvevő, illetve a Berlin Health Week során bemutatkozó csapatok:


KinePict (Euro Ventures) – angiológiai (érfestés) képalkotó eljárást, amelynek révén kisebb sugárdózissal és kevesebb kontrasztanyag felhasználásával lehet röntgenképet alkotni,Spomoco (Hiventures) – digitális ügyfélbe bejelentkező és motivációs rendszer fitnesz edzőknek,Spirocco (SmartWare.tech) – intelligens asztma inhalátor, mely a transzparens terápia érdekében digitalizálja a belégzési és viselkedési adatokat,Fitpuli (Hiventures) életmódra jellemző adatgyűjtő rendszer, mely személyre szabott elemzéssel segíti a vállalati szintű egészségfejlesztés,Sineko Global (bootstrapping) mesterséges intelligencia alapú kép analitikai leletező rendszer radiológiai alkalmazásokra.


Az eseményen kizárólag, a Startup Campus Berlin partnerkörébe tartozó, nemzetközi akcelerátorok, németországi állami és privát kockázati tőkebefektetők, valamit a egészségügyi ellátásban dolgozó vezető beosztású orvosok kaptak meghívást, melynek eredményekén, a prezentációkat követően  egy 30 fős szakmai közönség tette fel kérdéseit.

A közönség soraiban foglalt helyet a két legnagyobb szilícium-völgyi akcelerátor a Plug&Play és a TechStars képviselője. A High-Tech Gründerfonds Németország egyik legnagyobb állami/privát kockázati tőkealapját (886 millió €) kezelő befektetési társaság befektetési igazgatója. A német startup szövetség a Bundesverband Deutsche Startups e.V. képviselői. Akademie im Ludwig Erhard Haus MRT részleg megbízottja. Az ELSA Eckert Life Science Accelerator, a Sobera Capitalmint a digitális egészségügy területén tevékenykedő szakmai befektetők, a legnagyobb tartományi bank a Berliner Sparkasse, valamint a HPS Gesundheitscloud képviselői.


Az esemény eredményeként, az azt követő networking dinner alkalmával létrejöttek az első találkozók a magyar portfóliócégek valamint a német kockázati tőkealapok és az iparági szereplők között, melynek célja hogy még az idei év folyamán, megkezdődjenek a konkrét együttműködésre vonatkozó egyeztetések.


A Startup Campus Berlin üzletfejlesztési programjának következő állomása a MEDICA World Forum for Medicine elnevezésű világkiállítás lesz, ahol a csaptok az Input Program által szponzorált, kiállítási standon fogathatják az érdeklődőket.

Startup Campus Berlin-ről:

A Startup Campus berlini irodája, a Berlini Magyar Nagykövetséggel szoros együttműködésben végzi a külpiacra érett technológiai vállalkozások exportfejlesztési támogatását a digitális egészségügy és az ipari digitalizáció (Ipar 4.0) területein. Célunk a külföldi kockázati tőke bevonása a hazai innovatív technológiai vállalkozások exportpiaci növekedésének finanszírozására. Hiszünk abban, hogy a mindkét fél számára előnyös, közös kutatásfejlesztési és értékesítési munkamegosztáson alapuló, bilaterális együttműködés a kulcs a DACH és a CEE régiók hosszútávú növekedéséhez. Fenti célok eléréséhez, az országok közti kockázati tőke áramlás felgyorsítása valamint a kutatásfejlesztési támogatások összehangolása lehet a megfelelő eszköz.

Comments


bottom of page